A L F A

Strafor

Ürün Bilgisi

HEATPAN BEYAZ EPS

Ürün Açıklaması

HEATPAN BEYAZ EPS levhalar, bina dış cepheleri, çatılar, zeminler ve iç mekanlarda etkili ısı yalıtımı sağlamak için kullanılır. Bu özellikler, HEATPAN BEYAZ EPS'nin enerji verimliliği, konfor ve çevresel sürdürülebilirlik açısından tercih edilen bir ısı yalıtım malzemesi olmasını sağlar.

Yanıcılık Sınıfı
  • A1
Ürün İçin Teklif İste

Isı yalıtımı - Minimum enerji kaybı

0,044 W/mK ısıl iletkenlik hesap değeri ile yüksek ısı yalıtım performansı sunan Ürün, yapı ömrü boyunca ısı yalıtımı özelliğini ve sağlamlığını kaybetmez. Ürünün sıcak havalarda ısıyı dışarıda, soğuk havalarda ise içeride tutan mükemmel ısıl özelliklerini, yapısındaki içi durgun hava dolu küçük gözenekler sağlar.

Yangına karşı kesin koruma – hiç yanmaz

Ürün, yangına karşı yüzde 100 güvenlidir. “A1 sınıfı hiç yanmaz” yapı malzemesi olarak sınıflandırılmıştır. Yangın durumunda mutlak bir emniyet sağlar, en yüksek sıcaklıklarda bile herhangi bir zehirli gaz veya duman çıkarmaz. Ürün ile yüksek binalar dahil olmak üzere, ilave önlemler almadan, yangın riski oluşmadan yangın yönetmeliklerine uygun cepheler ve ısı yalıtım çözümleri güvenle oluşturulur.

Nefes alan yapı – konforlu iç ortam

Ürün tamamen mineral esaslıdır ve su buharı difüzyonuna açıktır. Biyolojik ve mikrobiyolojik hiçbir kusur taşımaz. Nefes alan duvarlar, yaşam konforunu etkileyen nem, küf, mantar ve mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek, yapıda sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar. Islandığında dahi dayanıklılığında bir azalma oluşmaz. Yapıda dengeli bir sıcaklık ve nem düzeyi sağlayarak konforlu iç ortamlar yaratır. Ürün Isı Yalıtım Levhası’nın her iki yüzeyi, su geçirmemesi için özel bir işlemden geçirilir.

Çevre dostu – ekolojik

Ürün doğal hammaddeler olan kum, kireç, çimento ve sudan üretilir. Çevre kirliliğine yol açan ve insan sağlığına zararlı herhangi bir madde içermez. Tamamen geri dönüştürülebilir. NaturePlus sertifikası’na ve Alman İnşaat ve Çevre Enstitüsü (IBU) tarafından verilen Çevre Etiketi’ne (EPD) sahiptir.

Alfa Strafor Kalite Belgesi
Alfa Strafor Kalite Belgesi

BAŞLICA UYGULAMA ALANLARI

Dış Mantolama Sistemi

Yapıların dış cephe ısı yalıtımı için, yanmaz ve mineral esaslı nefes alan bir ısı yalıtım çözümüdür.

Tavan Isı Yalıtım Sistemi

Yüksek ısı yalıtım performansı, yanmazlık özelliği ve kolay uygulanması nedeniyle bodrum kat ve otopark tavanları için en uygun ısı yalıtım malzemesidir.

Dış Cephe Sistemleri

Bu çözüm yeni yapılacak inşaatlar için ekonomik ve idealdir.